Termíny odbornej prípravy

Najbližší termín odbornej prípravy príslušníkov
obecnej polície je naplánovaný

n a   4 .  m a r c a     2 0 2 4

Nasledujúci kurz odbornej prípravy je plánovaný na
september 2024

U P O Z O R N E N I E !

Prípadný záujem bezodkladne konzultujte s náčelníkom MsP Nitra alebo
s veliteľom ŠVS.

________________________________________________________________________________________

logo_ŠVS_nové_s_pištolou

V Školiacom a výcvikovom stredisku pri Mestskej polícii v Nitre je v zmysle nariadenia vlády č.590/ 2003 Z.z.  zrealizovaná odborná príprava a následné skúšky odbornej spôsobilosti príslušníkov obecnej polície.

Trojčlennú komisiu z Policajného zboru SR, ktorú rozkazom vymenúva prezident PZ SR, často viedol pplk. JUDr. Tibor RÓZSÁR, v súčasnosti plk. Ing. Otto Tóth, obaja  z Prezídia Policajného zboru odboru poriadkovej polície z oddelenia dohľadu nad činnosťou obecnej polície.

Tí po ukončení skúšok opakovane skonštatovali vysokú úroveň pripravenosti budúcich príslušníkov obecných polícií, čo, podľa nich, naznačuje vysokú kvalitu odbornej prípravy v nitrianskom školiacom stredisku, osobnú zainteresovanosť lektorov i organizátorov strediska.

Náčelníkovi MsP Nitra, Mgr. Erikovi Duchoňovi, vyslovil poďakovanie za dobrú prípravu kvalitných budúcich kolegov v uniforme obecných a mestských polícií i za bezproblémový priebeh dvojdňových skúšok odbornej spôsobilosti v školiacich priestoroch Mestskej polície v Nitre.

Trojčlennú skúšobnú komisiu z Policajného zboru SR neskôr opakovane viedol kpt. Ing. Otto Tóth z Prezídia Policajného zboru odboru poriadkovej polície z oddelenia dohľadu nad činnosťou obecnej polície. Nielen on, ale i iní vymenovaní predsedovia komisií sa vyjadrili, že v nitrianskom školiacom a výcvikovom stredisku naďalej pretrváva kvalitná príprava budúcich príslušníkov obecnej polície.

Školiace a výcvikové stredisko pri Mestskej polícii v Nitre od svojho vzniku úspešne zrealizovalo niekoľko desiatok vzdelávacích kurzov odbornej prípravy pre vyše 600 príslušníkov obecných polícií.

Každý rok sú organizované dva kurzy v pravidelných termínoch so začiatkom v marci a v septembri.

Kurzov sa zatiaľ zúčastnilo vyše 600 frekventantov z rôznych miest Slovenska, napríklad Bratislavy, Trnavy, Trenčína, Banskej Bystrice, Piešťan, Pezinka, Skalice, Žiaru nad Hronom, Senice, Nových Zámkov, Topoľčian, Hurbanova, Šali, Dubnice nad Váhom, Levíc, Senca, Myjavy, Modry, Malaciek, Galanty, Komárna, Šamorína, Sládkovičova, ale aj z tých vzdialenejších, ako Bardejov, Lučenec, Ružomberok, Veľký Krtíš, Kremnica, Púchov, Fiľakovo, Nová Baňa, Štrba, Vysoké Tatry či Turzovka, atď.

K O N T A K T Y :

tel.    :  037/ 69 22 511  mobil: 0904 415 740 -