Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Koniec školského roka

Dátum: 29.06.2024
Autor: Mestská polícia mesta Nitra
Koniec školského roka

Kontrola dodržiavania zákazu užívania alkoholu a tabaku pre maloletých a mladistvých na konci školského roka.

Príslušníci Mestskej polície v Nitre v deň, keď končil školský rok, zrealizovala preventívno - kontrolnú aktivitu, ktorá bola zameraná na maloletých a mladistvých, ktorí by sa potenciálne mohli rozhodnúť osláviť koniec školského roka práve pri poháriku vína, piva, či iného druhu alkoholu, a možno aj v kombinácii s inými návykovými látkami, najčastejšie s tabakom.

Prevtad_02

Vo všeobecnosti môžeme v tento deň našu mládež pochváliť, pretože podniky boli obsadené iba dospelými osobami a z desiatich kontrolovaných neplnoletých sme pozitívnou dychovou skúškou zistili iba jedno mladistvé dievča, ktoré bolo mierne pod vplyvom alkoholu.

V zmysle zákona o obecnej polícii sme zistenú skutočnosť  písomne nahlásili na miestne príslušný obecný úrad v mieste bydliska neplnoletej osoby, kde s ňou kompetentná osoba tento správny delikt dorieši.  Vykonali sme so žiačkou prvého ročníka strednej školy výchovný pohovor, telefonicky sme informovali o jej stave zákonného zástupcu (jej matku) a zároveň ju vyzvali, aby si dcéru prišla prevziať.

Taktiež sme zistili, usvedčili a stotožnili aj pracovníčku prevádzky, ktorá mladistvej alkohol predala, čím naplnila skutkovú podstatu priestupku a doriešili sme ju na mieste uložením blokovej pokuty. Rovnako aj s ňou sme vykonali pohovor a zároveň poskytli jednoduché rady, ako sa správať v podobných situáciách tak, aby sa neopakovali.

Prevtad_03

Prevtad_04