RSS
22-02-2012_06-00-2519-10-2012_01-43-0008-07-2013_10-17-2402-01-2020_02-33-22

Vybrané udalosti 1.týždeň 2020

Pridané dňa 14 Jan 2020

Mestká polícia Nitra >>

 Vážení čitatelia,

 
na našej webovej stránke Vám prinášame týždenné prehľady prípadov alebo zásahov príslušníkov Mestskej polície v Nitre. Do tohto prehľadu nezaraďujeme riešenia všetkých priestupkov alebo správnych deliktov, ktoré sme riešili či objasňovali, pretože opis tejto každodennej štandardnej práce by mohol pôsobiť nudným dojmom. Preto sme sa rozhodli v krátkosti opísať iba tie udalosti, ktoré sú o niečo neštandardnejšie, možno zaujímavejšie alebo si myslíme, že by ste o nich vedieť mali.
 

 

UDALOSTI  1. TÝŽDEŇ

 
Hliadka preverila telefonický oznam občana o údajnom týraní mačky v byte na Schurmannovej ulici. Majiteľka zvieraťa, ktorá nečakala náš príchod, hliadku pozvala do bytu, kde sa mali možnosť presvedčiť, že mačka mala k dispozícii vodu a krmivo v miskách a taktiež zabezpečený priestor s pieskom na vykonávanie potreby. Mačka sa voľne pohybovala po byte, vizuálne nejavila žiadne viditeľné zranenia alebo známky týrania.
 
Hliadky mestskej polície nezaznamenali narušenie verejného poriadku v súvislosti s konaním Silvestrovskej oslavy na Svätoplukovom námestí.
 
V skorú rannú hodinu, počas riešenia sťažnosti na rušenie nočného pokoja z bytu na Tokajskej ulici, bola hliadka mestskej polície  oslovená jednou z prítomných osôb, dvadsaťpäťročnou ženou, že má bolesti spôsobené z podvrtnutého členka. Mestskí policajti jej poskytli prvú pomoc a privolali k nej lekársku pomoc, ktorej poskytli súčinnosť pri ošetrení.
 
Hliadku mestskej polície oslovila pani, ktorá tvrdila, že si v knižnici na Jurkovičovej ulici zabudla peňaženku a telefón. Hliadka zatelefonovala na jej telefón, v ktorom sa ozval vodič MHD, ktorý stratené veci našiel v autobuse. Následne si veci prevzala od vodiča MHD na dohodnutom mieste.
 
Mestskí policajti preverili oznam na podozrenie o odcudzení mobilného telefónu na Staničnej ulici. Oznamovateľ, štyridsaťšesťročný ročný muž z obce Lipany, požičal svoj telefón tridsaťdeväťročnej občianke z Levíc. Tvrdil, že mu ho nechcela vrátiť a po naliehaní na vrátenie ho po dotelefonovaní údajne niekam položila. Pri dôkladnej obhliadke okolia hliadka telefón našla položený na zemi. Jednalo sa o spor bezdomovcov, priestupok hliadkou nebol zistený.
 
Na základe oznamu občianky bývajúcej na triede Andreja Hlinku v mestskej ubytovni Olympia, že počuje volanie o pomoc z okolia športovej haly, hliadka mestskej polície vykonala kontrolu okolia. Zistila tam bezdomovca pod vplyvom alkoholu, ktorý mal skrvavenú tvár. Na otázky, čo sa mu stalo, odmietal odpovedať a striktne povedal, že ani nepotrebuje, aby bol ošetrený. Na miesto sa dostavila aj hliadka PZ SR, ktorej odpovedal podobne. Bol informovaný o možnosti prespávania v zariadeniach, ktoré sú v meste zriadené pre tento účel pre občanov bez domova. Občan odmietol aj túto možnosť.
 
V skorú rannú hodinu bola hliadka mestskej polície privolaná na ulicu Štefánikova trieda do vchodu bytového domu, kde oznamovateľka nahlásila prítomnosť cudzej osoby, ktorá prespávala na medziposchodí, pričom znečistila aj samotný priestor schodišťa. Zobudený muž priestor po výzve mestských policajtov po sebe očistil a pri odchode bol poučený o možnosti prespávania v mestom zariadení alebo v  zariadeniach vytvorených charitou.
 
Mestskí policajti preverovali oznam občana o vyhodených zostatkoch dvoch oviec na trávnatom poraste na Biovetskej ulici. Hliadka na mieste zistila časti tiel zvierat, hlavy, vlnu a vnútornosti uložené v igelitovom vreci. Pôvodcu uloženia odpadu sa nepodarilo zistiť. Asanácia pozostatkov bola následne vykonaná privolaným zmluvným veterinárom.
 
Späť