RSS
22-02-2012_06-00-2519-10-2012_01-43-0008-07-2013_10-17-24

Vybrané prípady 47.týždeň 2019

Pridané dňa 29 Nov 2019

Mestká polícia Nitra >>
Vážení čitatelia,
 

na našej webovej stránke Vám prinášame týždenné prehľady prípadov alebo zásahov príslušníkov Mestskej polície v Nitre. Do tohto prehľadu nezaraďujeme riešenia všetkých priestupkov alebo správnych deliktov, ktoré sme riešili či objasňovali, pretože opis tejto každodennej štandardnej práce by mohol pôsobiť nudným dojmom. Preto sme sa rozhodli v krátkosti opísať iba tie udalosti, ktoré sú o niečo neštandardnejšie, možno zaujímavejšie alebo si myslíme, že by ste o nich vedieť mali.     

 
 
18.11.2019 – Pondelok:
 
Príslušníci mestskej polície obdržali telefonický oznam občana z ulice Novozámocká na stádo oviec, ktoré niekomu ušlo a dobíja sa do firmy Karcher. Vyslaná hliadka mestskej polície na mieste zistila stádo oviec a rozbitú  sklenenú výplň od úderov barana na dverách firmy Karcher. Následne príslušníci mestskej polície zistili majiteľa stáda, ktorý si stádo oviec zahnal na svoj pozemok. Poškodený majiteľ firmy Karcher a majiteľ stáda oviec sa následne  dohodli na náhrade spôsobenej škody.
Príslušníkom mestskej polície na Wilsonovom nábreží odovzdal občan nájdené kľúče od vozidla. Príslušníkom mestskej polície sa podarilo spárovať kľúčes  s vozidlom zaparkovaným neďaleko. Následne majiteľa vozidla oboznámili lístkom za stierač o uložení kľúčov od vozidla na útvare mestskej polície na ulici Cintorínska č.6, kde si ich neskôr prevzal.
Operačný príslušník mestskej polície obdržal telefonický oznam o dopravnej nehode na Štúrovej ulici v Mlynárciach, kde došlo k poškodeniu svetelného dopravného značenia v majetku mesta. Následne vyrozumel telefonicky správcu zariadenia firmu Elcomp, aby zabezpečil odpojenie, nakoľko sa zariadenie nachádzalo pod elektrickým prúdom.
 
19.11.2019 – UTOROK:
 
Na základe podnetu príslušníci mestskej polície preverovali výrub stromu na ulici Coboriho č.1 v areály OC POLYGÓN. Na mieste príslušníci mestskej polície zistili, že sa jedná o výrub jedného stromu s priemerom cca 11 cm. Následne príslušníci mestskej polície vykonali pohovor so zodpovednou osobou, ktorá predložila neplatné povolenie na rez stromov. Prípad príslušníci mestskej polície zadokumentovali a odstúpili na doriešenie kompetentnému pracovníkovi MsÚ v Nitre.
 
20.11.2019 – Streda:
 
Príslušníci mestskej polície obdržali telefonický oznam na ležiaceho muža na ulicu Cabajská. Na mieste príslušníci mestskej polície zistili muža pod vplyvom alkoholu ležiaceho na chodníku. Muž uviedol, že po páde na chodník cíti bolesť v boku. Následne príslušníci mestskej polície na miesto privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá muža previezla na vyšetrenie.
 
21.11.2019 – Štvrtok:
 
Operačný príslušník mestskej polície obdržal telefonický oznam od občana z ulice Jurkovičova na  zlomený strom pri schodoch mestskej tržnice, ktorý ohrozuje okoloidúcich. Príslušníci mestskej polície, aby nedošlo k ohrozeniu chodcov zabezpečili miesto do príchodu pracovníkov Mestských služieb, ktorý strom spílili.
Operačný príslušník mestskej polície obdržal telefonický oznam od občianky z ulice Štúrova o veľkom množstve potkanov v okolí zastávky autobusu pri OC Mlyny. Príslušníci mestskej polície na mieste zistili, že potkany vyliezajú zo steny obchodného centra. Následne so skutočnosťou oboznámili správcu OC Mlyny, ktorý prisľúbil vykonať opatrenia na odstránenie negatívneho javu.
 
22.11.2019 – Piatok:
 
Príslušníci mestskej polície pri kontrole verejného poriadku počas športovej súťaže v gymnastike v mestskej hale na Čermáni prijali oznam od organizátora o krádeži sumy 500 € jednej zo zahraničných účastníčok. Na miesto ihneď privolali pre podozrenie z trestného činu krádeže príslušníkov Policajného zboru SR.
Operačný príslušník mestskej polície prijal telefonický oznam od návštevníčky mestského parku o náleze dvoch igelitových vreciek v obore so zvieratami. Z obavy o možný úhyn zvierat konzumom igelitových vreciek príslušníci mestskej polície privolali na miesto správca obory, ktorý vrecká odstránil.
 
23.11.2019 – Sobota:
 
Operačný príslušník mestskej polície prijal telefonický oznam o ležiacej osobe na ulici Kmeťkova. Po príchode na miesto príslušníci mestskej polície zistili ležiaceho značne podnapitého mladého muža, ktorému okoloidúci už volali rýchlu zdravotnú pomoc. Po dostavení sa rýchlej zdravotnej pomoci príslušníci mestskej polície poskytli asistenciu osádke pri naložení muža do vozidla.
Operátorka linky 112 prevzala od personálu LIDL oznam o osobe, ktorá je v predajni a má zdravotné problémy. Na miesto nevyslala sanitku ale cez operačného príslušníka mestskej polície žiadala preverenie oznamu. Príslušníci mestskej polície na mieste zistili muža, ktorý sa nadmerne potil, nekomunikoval s okolím ani nevnímal okolie. Následne príslušníci mestskej polície privolali na miesto rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá si muža prevzala do svojej starostlivosti.
 

24.11.2019 – Nedeľa: bez zaznamenanej udalosti 

Späť