RSS
22-02-2012_06-00-2519-10-2012_01-43-0008-07-2013_10-17-2403-01-2019_01-18-38

Vybrané prípady 43. týždeň 2018

Pridané dňa 31 Oct 2018

Mestká polícia Nitra >>

 Vážení čitatelia,

na týchto miestach Vám budeme prinášať vybrané týždňové prehľady prípadov alebo zásahov príslušníkov Mestskej polície v Nitre. Do tohto prehľadu nezaraďujeme riešenia všetkých priestupkov alebo správnych deliktov, ktoré sme riešili či objasňovali, pretože opis tejto každodennej štandardnej práce by mohol pôsobiť nudným dojmom. Preto sme sa rozhodli v krátkosti opísať iba tie udalosti, ktoré sú o niečo neštandardnejšie, možno zaujímavejšie alebo si myslíme, že by ste o nich vedieť mali.

 

 UDALOSTI – 43. TÝŽDEŇ

 
Na útvare mestskej polície sme prijali oznam občana o bezdomovcovi, ktorý sa na Alexyho ulici na sídlisku Klokočina dožaduje od okoloidúcich privolania záchrannej služby. Vyslaná hliadka mestskej polície zistila muža so starými zraneniami, ktoré boli spôsobené popáleninami. Pre neutíchajúce bolesti, ktoré subjektívne uvádzal zranený muž, mu hliadka privolala na miesto záchrannú službu, tá si ho prevzala na ošetrenie.
 
Hliadka mestskej polície zistila na Farskej ulici otvorené osobné motorové vozidlo z okresu Krupina, v ktorom vodič ponechal navyše aj kľúče od vozidla. Hliadka zistila totožnosť držiteľa vozidla, nepodarilo sa však zistiť aktuálny telefonický alebo iný kontakt, ktorým by sme informovali vodiča o vzniknutej situácii. Hliadka fyzicky navštívila obe susediace školy, firmy a obchody v blízkom okolí otvoreného vozidla, nepozorného vodiča však nezistila. Vozidlo hliadka preto uzamkla a za stierač mu zanechala odkaz s informáciou, že kľúče si môže prísť prevziať na útvar mestskej polície.
 
V ranných hodinách si hliadka mestskej polície všimla, že na Vašinovej ulici zišlo osobné motorové vozidlo samovoľne z parkoviska na vozovku. Príslušníci vozidlo zatlačili späť a mechanicky ho zabezpečili pred opätovným samovoľným pohybom.
 
Na Štúrovej ulici príslušníci MsP zistili, že pravdepodobne silný nárazový vietor zlomil nosník verejného osvetlenia, ktorý padol na cestu. Kovové časti nosníka boli odtiahnuté mimo vozovky a udalosť nahlásili kompetentnej firme, ktorá má na starosti údržbu takýchto zariadení.
 
Na ulici 8. Mája zastavil hliadku mestskej polície šesťdesiatpäťročný vodič z Cabaja a odovzdal im nájdeného dvojročného chlapca, ktorého našiel na Staničnej ulici na autobusovej stanici SAD bez dozoru. Ten sa tam údajne dlhšiu dobu pohyboval po stanici sám. Podľa vyjadrenia muža sa k nemu ani po dlhšej  chvíli, ktorú tam s chlapcom strávil, nikto nehlásil. Hliadka mestskej polície si chlapca prevzala a vrátila sa na stanicu SAD, kde chceli preveriť situáciu na mieste. Po obhliadke spozorovali asi tridsaťročnú ženu, ktorá evidentne v priestore autobusovej stanice niečo hľadala. Po oslovení zistili, že naozaj jedná o matku strateného maloletého chlapca, občianku z Ruska. Matka uviedla, že bola nakupovať v potravinách a tam sa jej chlapec stratil z dohľadu. Maloletý chlapec bol odovzdaný matke bez ujmy na zdraví.
 
V ranných hodinách hliadka mestskej polície preverila oznam o ležiacej osobe pri lavičke vo vnútrobloku na ulici Wilsonovo nábrežie. Po príchode zistila, že muž nejaví známky života, vitálne funkcie bez odozvy, s nízkou telesnou teplotou, v posmrtnom stuhnutí, bez tepu a dýchania. Bolo zjavné, že je mŕtvy už dlhšiu dobu. Na miesto hliadka privolala lekára, ktorý tiež skonštatoval a potvrdil smrť osoby. Prípad si prevzala privolaná hliadka policajného zboru SR. Podľa miestnej znalosti inej hliadky mestskej polície bolo zistené, že nejde o bezdomovca, ale o šesťdesiatštyriročného z Nitry s neďalekým trvalým pobytom, ktorý zdanlivo žil životom bezdomovca, túlal sa po okolí, popíjal alkohol, rodinu nemal. Príčiny úmrtia bude skúmať lekár a následne orgány činné v trestnom konaní.
 
Príslušníčka mestskej polície poskytla súčinnosť PZ SR ako nezúčastnená osoba pri prehliadke motorového vozidla na Wilsonovom nábreží za účelom zaistenia stôp a dôkazového materiálu pri objasňovaní drogového trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok. Činnosť bola ukončená v popoludňajších hodinách.
 
Od večera do neskorých nočných hodín hliadka mestskej polície monitorovala byt na Škultétyho ulici pre dôvodné podozrenie na prevádzku privátneho salónu na sexuálne služby. Predbežný záver hliadky je, že byt je v podnájme mladých ľudí, pravdepodobne študentov vysokých škôl, ktorí sa v byte stretávajú v rôznom počte, zabávajú sa v ňom neskoro do noci a prespia až do rána nasledujúceho dňa. Hliadka zistila, že byt nie je navštevovaný a opúšťaný v určitých, približne hodinových, cykloch, ako je obvyklým štandardom pri poskytovaní sexuálnych služieb.
 
Od občana sme v neskorých nočných hodinách prijali oznam o žene na Vajanského ulici, ktorá svojimi intenzívnymi hlasovými prejavmi ruší nočný kľud. Hliadka mestskej polície zistila na mieste tridsaťročnú ženu z Nitry, ktorá bola zjavne pod vplyvom omamných látok a s povrchovými zraneniami na tele. Z tohto dôvodu jej bola privolaná pomoc záchrannej služby, ktorá si ženu prevzala na vyšetrenie.
 
Hliadky mestskej polície nezaznamenali narušenie verejného poriadku počas slávnostného otvorenia Mestského sadu na výstavisku Agrokomplex. Hliadka zabezpečovala navigovanie a usmerňovanie občanov a dopravy na Akademickej ulici pri vstupe do Mestského sadu.
 
 
 
Späť