RSS
22-02-2012_06-00-2519-10-2012_01-43-0008-07-2013_10-17-24

Vybrané prípady 3. týždeň 2021

Pridané dňa 28 Jan 2021

Mestká polícia Nitra >>

 Vážení čitatelia,

 
na našej webovej stránke Vám prinášame týždenné prehľady prípadov alebo zásahov príslušníkov Mestskej polície v Nitre. Do tohto prehľadu nezaraďujeme riešenia všetkých priestupkov alebo správnych deliktov, ktoré sme riešili či objasňovali, pretože opis tejto každodennej štandardnej práce by mohol pôsobiť nudným dojmom. Preto sme sa rozhodli v krátkosti opísať iba tie udalosti, ktoré sú o niečo neštandardnejšie, možno zaujímavejšie alebo si myslíme, že by ste o nich vedieť mali.

 

UDALOSTI – 3. TÝŽDEŇ

 
18.01.2021 – PONDELOK:
Do dočasného karanténneho ubytovacieho zariadenia v Amfiteátri na Dolnozoborskej ulici eskortovala motohliadka PZ SR bezdomovca, ktorý bol deň predtým pozitívne testovaný na COVOD-19. Muž odmietal ísť do tohto zariadenia, uvádzal, že karanténu absolvuje u priateľky, avšak potuloval sa po uliciach mesta a prespal v jednom z vchodov  na sídlisku Klokočina. Príslušníci policajného zboru bezdomovca odovzdali hliadke mestskej polície, tí ho prevzali, umiestnili do ubytovne a ten sa tam dočasne ubytoval. Neskôr v tomto zariadení mestskí policajti umiestnili ďalších dvoch pozitívnych mužov bez domova. Títo sa sem presunuli z Azylového domu na Štúrovej ulici. O uvedenej skutočnosti bola informovaná vedúca sociálneho útvaru mestského úradu. 
 
19.01.2021 – UTOROK: bez zaznamenanej významnej udalosti
 
20.01.2021 – STREDA:
V dopoludňajších hodinách na útvar mestskej polície priniesla dvadsaťdvaročná žena občiansky preukaz, ktorý v ten deň našla pri obchodnom centre Mlyny na ulici Štefánikova trieda. Po spísaní potrebných úradných záznamov hliadka mestskej polície odovzdala nájdený osobný doklad totožnosti nitrianskeho občana na príslušné oddelenie policajného zboru na Piaristickej ulici.
 
21.01.2021 – ŠTVRTOK :
Počas hliadkovania a kontroly verejného poriadku v uliciach sídliska Klokočina hliadka mestskej polície na ulici Hviezdoslavova trieda na parkovisku obchodného domu Billa spozorovala dve motorové vozidlá, ktoré boli do seba zakliesnené. Ani jeden z vodičov alebo držiteľov vozidiel sa pri autách alebo v ich v blízkosti nenachádzal. Podľa stavu a postavenia vozidiel bolo dôvodné sa domnievať, že vodič jedného z áut riadne nezabezpečil svoje vozidlo proti pohybu a to sa z parkovacieho miesta uvoľnilo, nabralo rýchlosť a narazilo do stojaceho vozidla. Mestskí policajti začali zisťovať totožnosť držiteľov oboch poškodených vozidiel, ale keďže sa v blízkosti nachádzali príslušníci PZ SR, tí si po informovaní o celej situácii prípad prevzali na doriešenie. 
 
Mestskí policajti, okrem dohliadania na verejný poriadok a dodržiavanie karanténnych opatrení povinných osôb, zabezpečujú v ubytovni na Amfiteátri aj rozvoz jedla pre umiestnených pozitívnych ľudí bez domova. Po príchode do ubytovne zistili, že dvere do zariadenia nie sú uzamknuté a preto vyzvali ubytovaných, aby prezentovali svoju prítomnosť vyjdením z ubytovacej bunky pred dvere na chodbu. Po kontrole i počas distribúcie stravných jednotiek zistili, že jeden z bezdomovcov nie je prítomný. Mestskí policajti stotožnili všetky osoby a aj po rozhovoroch s prítomnými zistili konkrétnu osobu, ktorá sa v ubytovni nenachádza. Jednalo sa o muža, ktorého do nemocnice odviezla sanitka RZP a kde mal údajne zomrieť. Po kontrole stavu umiestnených mestskí policajti zistili presný počet a totožnosť povinných osôb, zistili tiež, že ďalší bezdomovec bol hospitalizovaný v nemocnici. Zistené skutočnosti i presné počty ubytovaných nahlásili príslušníkovi na operačnom pracovisku mestskej polície i zodpovednej pracovníčke sociálneho útvaru mestského úradu.  
 
22.01.2021 – PIATOK :
Príslušníci mestskej polície sa zúčastnili realizácie celoplošného testovania na jednotlivých mobilných odberných miestach, kde zabezpečovali riadny priebeh testovania a dodržiavanie verejného poriadku.
 
23.01.2021 – SOBOTA :
V popoludňajších hodinách príslušník operačného pracoviska mestskej polície prijal telefonický podnet občana o nebezpečne spadnutom strome na vozovke na Chalupkovej ulici. Vyslaní mestskí policajti miesto skontrolovali a keďže spadnutá drevina reálne tvorila prekážku v cestnej premávke a bola príčinou potenciálnych dopravných nehôd alebo škodových udalostí, hliadka na miesto privolala výjazd hasičov, ktorý spadnutý strom rozpíli, odstránili a komunikáciu spriechodnili.
 
Príslušníci mestskej polície sa zúčastnili realizácie celoplošného testovania na jednotlivých mobilných odberných miestach, kde zabezpečovali riadny priebeh testovania a dodržiavanie verejného poriadku.
 
24.01.2021- NEDEĽA:
Vo večerných hodinách mestskú políciu telefonicky požiadal operačný príslušník obvodného oddelenia policajného zboru o súčinnosť pri umiestnení pozitívne testovaného bezdomovca na COVID-19 do karantény. S telefonickým súhlasom informovanej vedúcej sociálneho útvaru Mestského úradu v Nitre bol štyridsaťštyriročný bezdomovec s posledným trvalým pobytom v Košiciach umiestnený do povinnej karantény v ubytovni v Amfiteátri. Bezdomovec sa do ubytovacieho zariadenia dostavil v sprievode hliadky policajného zboru a bez problémov alebo negatívnych reakcií sa ubytoval.
 
Príslušníci mestskej polície sa zúčastnili realizácie celoplošného testovania na jednotlivých mobilných odberných miestach, kde zabezpečovali riadny priebeh testovania a dodržiavanie verejného poriadku.
 
 
Späť