RSS
22-02-2012_06-00-2519-10-2012_01-43-0008-07-2013_10-17-24

Vybrané prípady 1. týždeň 2019

Pridané dňa 07 Jan 2019

Mestká polícia Nitra >>

 Vážení čitatelia,

 
na našej webovej stránke Vám prinášame týždenné prehľady prípadov alebo zásahov príslušníkov Mestskej polície v Nitre. Do tohto prehľadu nezaraďujeme riešenia všetkých priestupkov alebo správnych deliktov, ktoré sme riešili či objasňovali, pretože opis tejto každodennej štandardnej práce by mohol pôsobiť nudným dojmom. Preto sme sa rozhodli v krátkosti opísať iba tie udalosti, ktoré sú o niečo neštandardnejšie, možno zaujímavejšie alebo si myslíme, že by ste o nich vedieť mali.

 

 UDALOSTI 1. TÝŽDEŇ

 
Na Petzwalovej ulici počas riešenia priestupku mestským policajtom nechal priestupca svoj občiansky preukaz a z miesta odišiel. Hliadka mestskej polície priestupok doriešila a občiansky preukaz odovzdala na obvodnom oddelení policajného zboru. O tomto postupe príslušníci mestskej polície informovali aj priestupcu, tiež o mieste, kde si občiansky preukaz môže prevziať.
 
Vo večerných silvestrovských hodinách sme prijali oznam od hasičov o horiacich smetných nádobách pri pošte na Jurkovičovej ulici. Hliadka mestskej polície na mieste vykonala asistenciu hasičom počas zásahu. Zatiaľ neznámy páchateľ poškodil dve 1100 litrové smetné nádoby.
 
Hliadky mestskej polície a operátor kamerového systému dohliadali na dodržiavanie verejného poriadku počas osláv spojených s príchodom nového roka na Svätoplukovom námestí.
 
V nočných hodinách pred koncom starého roka sme prijali oznam o cyklistovi ležiacom na zvodidlách na Dlhej ulici v Janíkovciach pod viaduktom rýchlostnej cesty R1. Vyslaná hliadka mestskej polície na mieste zistila šesťdesiatdvaročného muža značne pod vplyvom alkoholu so zraneniami na tvári po páde z bicykla. Mestskí policajti mu poskytli predlekársku prvú pomoc a privolali mu záchrannú službu, ktorá ho previezla na vyšetrenie do nemocnice. Bicykel hliadka umiestnila na útvare mestskej polície na Cintorínskej ulici, kde si ho zranený muž po prepustení z nemocnice prevezme.
 
V prvých hodinách nového roka operátor mestského kamerového systému spozoroval na Svätoplukovom námestí osobu, ktorá úmyselne prevrhla a poškodila prístrešok na občerstvenie. Dvadsaťštyriročného páchateľa z Nitry predviedli na útvar mestskej polície za účelom zistenia totožnosti a následne ho odovzdali príslušníkom PZ SR, nakoľko nebol z dôvodu opitosti schopný vypovedať a na mieste nebolo možné zodpovedne kvantifikovať výšku spôsobenej škody. Hliadka policajného zboru si prípad aj s totožnosťami svedkov udalosti a záznamom z kamerového systému prevzala do svojej kompetencie.
 
Hliadka mestskej polície na ulici J. Kráľa zistila na cestnej komunikácii ležať šesťdesiatročného muža, ktorý mal drobné krvácajúce poranenia na hlave a rukách. Muž mal otvorené oči, no na otázky či iné podnety mestských policajtov nereagoval. Mužovi hliadka poskytla prvú pomoc, uložili ho do stabilizovanej polohy a privolali mu sanitku rýchlej zdravotnej služby, ktorá si ho prevzala do svojej starostlivosti.
 
Prijali sme oznam o bezdomovcovi, ktorý sa mal na Fatranskej ulici v lekárni polikliniky obťažovať zákazníkov a personál tým, že sa vo vnútorných priestoroch vyzliekal do spodnej bielizne. Po príchode hliadka mestskej polície vykonala pohovor s personálom lekárne a stotožnila podozrivého muža. Jednalo sa o bezdomovca, s ktorým mestskí policajti vykonali pohovor, doriešili ho za priestupok a rázne ho upozornili, že priestor lekárne neslúži na prezliekanie. Po tomto bezdomovec z miesta dobrovoľne odišiel.
 
Prijali sme od občana bankomatovú kartu ČSOB, ktorú našiel na chodníku na Damborského ulici. Nálezca ju odovzdal na útvare mestskej polície na Cintorínskej ulici, kde operačný príslušník zistil totožnosť majiteľa karty, informoval ho o náleze a vyzval ho, aby si prišiel pre svoj stratený majetok. Majiteľ si bankomatovú kartu neskôr na útvare prevzal.
 
V neskorých nočných hodinách hliadka mestskej polície spozorovala na Mostnej ulici vozidlo taxislužby jazdiace stredom vozovky a miestami v protismere, navyše bez zapnutých svetiel smerom k mestskej časti Zobor. Na konci Mostnej ulice pri zastávke MHD vozidlo prešlo bez spomalenia dvomi stredovými ostrovčekmi na priechode pre chodcov v strede cesty, pričom zdemolovalo dve dopravné značky označujúce prikázaný smer obchádzania ostrovčeka a pokračovalo v jazde ďalej. Hliadka mestskej polície vozidlo nasledovala s použitím majákov a hoci vozidlo už neskôr išlo extrémne pomaly, jeho vodič nijako nereagoval, pomaly prešiel kruhovým objazdom a mestskí policajti ho zastavili za mostom na kruhovom objazde smerom na Zobor. Mestskí policajti si po zastavení vozidla hneď všimli, že vodič bol značne dezorientovaný. V tom čase sa na miesto dostavila aj privolaná hliadka policajného zboru, ktorá si prípad prevzala. S vodičom vykonali skúšku na obsah alkoholu v krvi s negatívnym výsledkom, čo znamenalo, že ak neužil iné omamné látky, mal pravdepodobne akútny zdravotný problém. Hliadka mu preto privolala rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá si ho prevzala do svojej starostlivosti a previezla do nemocnice na vyšetrenie. Poškodené dopravné značenie bolo zaevidované na neskoršie odstránenie.
 
 
 
Späť