RSS
22-02-2012_06-00-2519-10-2012_01-43-0008-07-2013_10-17-2403-01-2019_01-18-38

Trafené auto zagága.

Pridané dňa 03 Aug 2018

Mestká polícia Nitra >>

 Spomínaná údržba verejnej zelene v meste prináša so sebou rôzne situácie. Tá radostnejšia je zistenie, že vysoká tráva, v ktorej ste už ani nevideli svojho venčiaceho sa psíka, je preč. Tá smutnejšia môže občas byť, že si na svojom aute nájdete poškriabaný lak, prevalený plech alebo rovno rozbité okno. Hrozba poškodenia osobných motorových vozidiel, hlavne tých, ktoré stoja zaparkované v tesnej blízkosti trávnatých plôch, je naozaj reálna a občas sa stane. Poškodenie môže byť neúmyselné a spôsobené odfrknutím kameňa alebo iného tvrdého materiálu od strunovej kosačky s rotačnou hlavicou.

Tesne pred obedom prijal príslušník mestskej polície na operačnom pracovisku oznam od pracovníka, ktorý kosil trávnik na sídlisku Klokočina, že mu počas kosenia odletel kameň od kosačky priamo do zaparkovaného auta a rozbil na ňom okno. Nie často sa stáva, že sa niekto policajtom iniciatívne prizná k spáchaniu priestupku.

 
Poctivý 68 ročný kosec počkal hliadku mestskej polície na mieste a ukázal im, o ktoré vozidlo sa jedná a tiež opísal spôsob, ako sa to stalo. Počas kosenia mu jednoducho od kosačky odletel kameň, ktorý vo vysokej tráve nebolo vidno a ten skončil priamo na skle ľavého zadného okna vozidla VW Amarok.
 
 
Zasahujúca hliadka mestskej polície chcela štandardným spôsobom zistiť majiteľa vozidla, aby ho informovala o spôsobenej škode a aby si mohol svoje auto zabezpečiť proti krádeži či možnému dažďu. Po spolupráci s policajným zborom však zistili, že evidenčné číslo, ktoré bolo umiestnené na poškodenom vozidle, je už dlhšiu dobu vyradené z evidencie motorových vozidiel. Ďalším šetrením bolo zistené, že ani WIN číslo, ktoré sa nachádzalo na prednom skle, sa s vozidlom nezhoduje.
 
Táto informácia už začala zaujímať i kompetentných príslušníkov policajného zboru, ktorý si prípad nechtiac poškodeného a podozrivého vozidla prevzali.
 
V tomto prípade musíme skonštatovať staré známe klišé, že „Všetko zlé je na niečo dobré.“ Veď drobný majetkový delikt kosca, ktorý sa poctivo priznal, priviedol policajtov na stopu možnej väčšej trestnej činnosti.
 
Inak povedané, kosec mal presnú mušku, pretože „Trafená hus zagágala!“
 
 
 
Späť