RSS
22-02-2012_06-00-2519-10-2012_01-43-0008-07-2013_10-17-24

OPAKOVANÁ VÝZVA

Pridané dňa 27 Mar 2020

Mestká polícia Nitra >>

 Vážení nitrianski rodičia, milé deti,

 

už pred vyše týždňom sme Vás na našej internetovej stránke i na facebooku informovali, že na území mesta Nitry sa všetky detské ihriská a pieskoviská   U Z A T V Á R A J Ú . 

 

Hliadky mestskej polície za ten čas monitorovali detské ihriská a viackrát na nich spozorovali deti rôzneho veku. Niektoré oslovili a vysvetlili im, prečo je teraz nebezpečné, aby sa hrali na týchto miestach. Niektoré však osloviť nemohli, hlavne tie staršie, pretože po spozorovaní uniformy mestského policajta z miesta ušli.

Z tohto zbytočného úteku vyplýva, že o zákaze vedeli a predsa nezodpovedne hazardovali nielen so svojim zdravím, ale aj zdravím svojich rodičov, súrodencov a všetkých, s ktorými prichádzajú do styku.

Deti, pred policajtmi ujsť môžete, ale pred koronavírusom nie!

Nehrajte sa na mieste, kde veľmi pravdepodobne bolo pred Vami veľa iných osôb a niektorá z nich mohla byť prenášačom vírusu!

 

Vážení rodičia, znovu na Vás apelujeme, nielen v záujme Vašich detí, ale v záujme svojom a v konečnom dôsledku v záujme nás všetkých,  dôsledne a trpezlivo vysvetlite doma svojim deťom dôvod uzavretia detských ihrísk tak, aby ste sa uistili, že to Vaše deti pochopili.

 

Detské ihriská na Baničovej a Potravinárskej ulici museli mestskí policajti opätovne ohradiť výstražnou páskou, pretože bola z časti strhnutá.

 

Opatrenie je v súvislosti s vyhlásenými preventívnymi opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR proti šíreniu nákazy koronavírusu COVID -19

 

Späť