RSS
22-02-2012_06-00-2519-10-2012_01-43-0008-07-2013_10-17-2403-01-2019_01-18-38

Občania - stratení, dezorientovaní, zranení či pod vplyvom návykovej látky?

Pridané dňa 15 Aug 2018

Mestká polícia Nitra >>

 Určite sa každému z nás stalo, že niekde v meste sme videli na zemi či na lavičke ležať človeka. Ruku na srdce, kto si hneď nepomyslel, že „aha, ďalší opilec či ďalší feťák!?“ Často krát by ste aj mali pravdu, ale nie vždy to tak musí byť. Hlavne v týchto dňoch, keď nás potrápili zvýšené letné horúčavy a predovšetkým vtedy, ak sa jedná o starších občanov.

 Príslušníci MsP počas hliadkovania spozorovali na Novozámockej ulici na zastávke MHD ležiaceho muža. Po oslovení a prebratí 73 ročný muž nejavil známky požitia alkoholu alebo inej návykovej látky, bol však značne dezorientovaný, mal zníženú koordináciu pohybov, nedokázal stáť a s problémami komunikoval. Príslušníci mu preto poskytli prvú pomoc a na miesto privolali rýchlu záchrannú službu, ktorá si ho príchode prevzala na vyšetrenie.

 
Príslušník na operačnom pracovisku na linke 159 prijal oznam od občana o tom, že po ulici Jurkovičova na sídlisku Klokočina sa pohybuje dezorientovaný muž v spodnej bielizni. Vyslaná hliadka muža v označenej lokalite našla a zistila jeho totožnosť. Oznamovateľka z blízkeho Bistra Anita hliadke uviedla, že muža pozná, nedávno prežil mozgovú príhodu a je po operácii. Nakoľko bol 60 ročný muž dehydrovaný, hliadka mu poskytla tekutiny a umiestnila ho do tieňa. Príslušníci sa prostredníctvom operačného pracovníka pokúšali získať kontakt na rodinných príslušníkov nájdeného muža, čo však z dostupných informácií nebolo možné. Nakoľko sa nepodarilo spojiť s rodinou a vzhľadom na rizikový zdravotný stav muža, príslušníci MsP na miesto privolali RZP, ktorá si ho prevzala na vyšetrenie.
 
Na linku mestskej polície 159 volal občan so žiadosťou o pomoc, nakoľko bol podľa neho neschopný chôdze po vyvrtnutí členku na chodníku na Viničkách. Vyslaná hliadka MsP osobe privolala zdravotnú pomoc a tou bol prevezený na ošetrenie.
 
Počas hliadkovania na Dolnozoborskej ulici príslušníci mestskej polície spozorovali v spoločnosti maloletého dieťaťa ženu, ktorej správanie a konanie indikovalo, že je pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok. Tridsaťročná žena z Nitry sa správala vulgárne, nekontrolovateľne vchádzala na vozovku, čím ohrozovala seba, dieťa i ostatných účastníkov cestnej premávky. Hliadka preto komunikovala s jej desaťročným synom, ktorý poskytol telefonický kontakt na starých rodičov, u ktorých bývajú. Starí rodičia boli hliadkou privolaní na miesto, dcéru i vnuka si prevzali nezranených. V prípade zistenia opakovaného správania matky budú zistené skutočnosti nahlásené na oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí na UPSVaR-e Nitra.
 
 
Späť