RSS
22-02-2012_06-00-2519-10-2012_01-43-0008-07-2013_10-17-2409-01-2018_02-35-40

Aktuálne novinky a články

Ako sa nestať obeťou na sviatok všetkých svätých

 I keď je sviatok zosnulých o necelý mesiac, už teraz vidieť zvýšený pohyb na cintorínoch. A nejde len o ľudí, ktorí sa starajú o hroby svojich blízkych zosnulých. Tí ich buď opravujú, reštaurujú, skrášľujú alebo len jednoducho prišli na miesto posledného odpočinku a zaspomínajú na svojho blízkeho. Na cintorínoch však možno očakávať zvýšený pohyb aj ...

Buldozér v chránenej krajinnej oblasti

 Mnohé okrajové ulice nitrianskej mestskej časti Zobor, nachádzajúce sa na upätí vrchu s rovnakým pomenovaním, vyúsťujú do Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Ponitrie, kde platia prísne pravidlá na pohyb osôb, vstup motorových vozidiel či akejkoľvek inej činnosti ľudí. CHKO Ponitrie vznikla v roku 1985 a odvtedy je hlavným predmetom ochrany v nej l ...

Výstavy a parkovanie, občania a polícia, otázky a odpovede

 Mesto Nitra je známe aj ako mesto výstav. Tie sa už tradične usporadúvajú na výstavisku Agrokomplex na sídlisku Chrenová. Nielen príslušníci mestskej polície a policajného zboru, ale aj obyvatelia menovaného sídliska by vedeli rozprávať, aké rôzne situácie v statickej i dynamickej doprave dokáže usporadúvanie výstav pripraviť.

Reakcie obč ...

Bezdomovec - vred spoločnosti alebo človek v núdzi? 2. časť

 Preventista mestskej polície zatiaľ znovu oslovil brata bezdomovca Dušana a vysvetlil mu, čo požadoval sociálny pracovník v nemocnici. Spoločne sa dohodli, že keď sa brat vráti zo služobnej cesty, vykoná požadovaný „očistný filter“, čiže ho celého umyje, ostrihá, prezlečie do čistého oblečenia a pripraví mu všetky veci potrebné do nemocnice na ...

Bezdomovec - vred spoločnosti alebo človek v núdzi? 1. časť

 Mnohí občania nášho mesta už zrejme nie raz videli na lavičkách, trávnikoch, v kríkoch prípadne na iných miestach posedávať či ležať osoby bez domova. Tieto osoby často už na pohľad pôsobia nehygienicky, zanedbane, veľa krát to na diaľku potvrdia i naše čuchové orgány. Vo svojom okolí majú často rôzny neporiadok, ktorý si niekedy aj priebežne upra ...

Osud odchyteného hada

 Pre nečakaný záujem laickej i odbornej verejnosti o príbeh ujdeného a odchyteného hada sme sa ďalej zaujímali o jeho osud. K nájdenému a odchytenému plazovi veterinárka na druhý deň ráno privolala odborníka herpetológa z SPU, nakoľko jedna z možností bol variant, prijatý od oznamovateľov, že môže ísť o ich hada. Táto ...

Občania - stratení, dezorientovaní, zranení či pod vplyvom návykovej látky?

 Určite sa každému z nás stalo, že niekde v meste sme videli na zemi či na lavičke ležať človeka. Ruku na srdce, kto si hneď nepomyslel, že „aha, ďalší opilec či ďalší feťák!?“ Často krát by ste aj mali pravdu, ale nie vždy to tak musí byť. Hlavne v týchto dňoch, keď nás potrápili zvýšené letné horúčavy a predovšetkým vtedy, ak ...

Mladiství + puberta = PROBLÉM ?

 To, že obdobie puberty je považované za často problémové obdobie vo vývoji a vývine mladistvého jedinca, nie je nové zistenie. Skúsenosti majú rodičia i policajti. Puberťáci však začínajú byť aj zodpovednejší, zručnejší,  postupne dospievajú a racionálnejšie vnímajú svet okolo seba. Všetci si prejdú ešte aj obdobím vzdoru a zvýšenej precit ...

Nepozornosť - stratené kľúče, zásobník s nábojmi, had škrtič, vak na kúpalisku...

 O skúsenosti, že naši občania neustále strácajú rôzne veci a predmety, prípadne si nedávajú pozor na svoj majetok, sme písali v nedávnom článku. Tiež sme písali o tom, že ak oň prídu, často na zodpovednosť volajú niekoho iného v snahe očistiť sa sám pred sebou a celú situáciu si zracionalizujú tak, že oni vlastne na vine ani nie sú a ...

Voľné pracovné miesta

Mestská polícia v Nitre obsadzuje voľné pracovné miesta na pracovnej pozícii príslušník mestskej polície – člen hliadky.

 Platí do zmazania oznamu!

< Predošlá stránka Ďalšia stránka >